Kayaşehir Halı Yıkama / 2019-02-06

Kayaşehir halı yıkama fabrikası olarak, ev işlerinin arasında başa çıkılması en zor olan halıların temizliği ile ilgili doğru bilinen yanlışları siz değerli Kayaşehirli ev hanımları için derledik. Halılarınızı her gün elektrikli süpürge ile süpürmenize rağmen halılarınız çok çabuk kirlenmesi aklınıza takılıyor. Bu sebeple de halılarınız daha temiz olsun diye onları silmeyi düşünüyorsanız ve halıları silerken harcayacağınız enerji sonrası yorulacağınızı göz önünde bulundurarak, kafanızda pek çok soru işareti oluşuyor. Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını Kayaşehir halı yıkama fabrikamızın sizin için özenle hazırladığı bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Halılar evlerin en sık kirlenen eşyaları arasında bulunuyor. Bundan dolayı da senede en az iki defa Kayaşehir halı yıkama firmamız gibi profesyonel halı yıkama firmaları tarafından yıkanarak temizlenmeleri gerekiyor. Ancak, halı yıkama hakkında kulaktan dolma bilgilerden dolayı aklınıza takılan konular olabiliyor. Bu duyumların pek çoğu da yanlış olabiliyor. Peki, halı yıkama hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Gelin birlikte bu konuya bir göz atalım. İşte Kayaşehir halı yıkama fabrikamızın deneyimli ustalarının tecrübeleri doğrultusunda derlediğimiz halı yıkama hakkında doğru bilinen yanlışlar

  • Halıları çok sık yıkatma sonucunda halılar parlaklık ve canlılıklarını yitirebiliyor. Bu kesinlikle yanlış bir bilgi! Halıların; hijyen, temizlik ve parlaklık bakımından senede en az iki defa halı yıkama firmaları tarafından yıkanması gerekiyor. 
  • Halılar, elde silinerek de hijyenik hale gelebiliyor. Bu da yanlış bir bilgi olarak karşımıza çıkıyor. Halılar elde silindiği zaman fazla bastırmadan kaynaklanan deformasyonlar sebebi ile halının tüyleri zarar görüyor. Bunun yanı sıra; silme işlemi esnasında toz ve bakteriler yüzeye çıkmak yerine halının tüylerinin en dibine doğru itiliyor. Bu da hijyen bakımından herhangi bir yarar sağlamıyor.
  • Halı yıkama firmaları halıları düzgün bir şekilde temizlemediği düşünüldüğünden halıların evde yıkanması daha doğru bulunuyor. Her meslekte karşılaşıldığı gibi halı yıkama firmaları arasında da merdiven altı adı verilen işini kötü yapan halı yıkama firmaları bulunuyor. Ancak, profesyonel halı yıkama firmaları halılarınızın ilk günkü parlaklıkta ve yenilikte kalmasına yardımcı oluyor. Bunun yanında da halıların temizliğini hijyenik bir şekilde yapıyor.

Halı yıkama ihtiyaçlarında gerçek ve derinlemesine bir temizlik için, Kayaşehir halı yıkama fabrikası gibi profesyonel firmaları tercih etmekte fayda bulunuyor. Bu sayede halılarınız özenle temizleniyor. Sizin içiniz de hijyen konusunda rahat oluyor.

Kayaşehir halı yıkama fabrikası ücretsiz servisimizle Kayaşehir ve Başakşehir’de dört mevsim birinci sınıf halı yıkama hizmeti veriyoruz. Halı yıkama işlemi sırasında halılarınız yumuşatılmış sıcak su ile yıkanıyor ve ilk günkü parlaklıklarından ve hijyeninden bir şey kaybetmiyor.